Гарячі тури

Миколаївський зоопарк

Миколаївський зоопарк

від 200 грн.
Оформити замовлення

Миколаївський зоопарк був заснований міським головою Миколою Павловичем Леонтовичем. Як сам він пише у звіті Миколаївського окружного виконавчого комітету за 1923 рік, Госакваріум заснований 26 квітня 1901. До революції Акваріум був його приватною колекцією і розміщувався у будинку міського голови. Вже в дореволюційний час колекція Леонтовича була широко відома в Росії і Європі. Акваріум був обладнаний за останнім словом техніки того часу: мав електричні компресори, підігрівачі. Риби були розміщені в 75 акваріумах. Об'єм деяких з них доходив до 3000л. Колекція налічувала близько 50 видів риб і земноводних, понад 1000 екземплярів. Н.П.Леонтовіч постійно публікував статті з акваріумістики, був активним членом товариства любителів природи Миколаєва. Подібних колекцій у всій Європі було тільки сім.

У 1918 році колекція Леонтовича була націоналізована, а він сам був призначений першим директором Госакваріума. У цьому ж році Микола Павлович був перший раз заарештований. Після його арешту колекція стала гинути, оскільки керував нею червоноармієць. На захист Леонтовича виступив А.В.Луначарский, і за його клопотанням Микола Павлович був звільнений.
З великими втратами Акваріум пережив громадянську війну. І 25 червня 1922 року відбулася друга урочисте відкриття Миколаївського Госакваріума. Цього року його відвідало близько 40 тисяч осіб. Відвідування було безкоштовним. До 1923 року Миколаївський Госакваріум був на утриманні місцевого наросвіти, потім був переведений на держбюджет, а з березня 1934 року - на бюджет міста. У 1925 році при Акваріумі був відкритий зоологічний відділ, і він став іменуватися Акваріум-Зоосад. З Асканії-Нова були привезені бізони, верблюди, яки, олені, муфлони, страуси. Спеціально для зоосаду були придбані ведмеді, вовки, лисиці, мавпи. Територія була збільшена до 0,75 га. Побудовано вольєри для копитних тварин, клітки хижаків, розбитий парк. Ось що писав у 1927 році Альманах «Вся Миколаївщина»: «Миколаївський акваріум є пам'яткою не тільки Миколаєва, а й єдиним в Союзі Радянських республік.
Після Неапольського і монакського він є третім у Європі за багатством експонатів і тому представляє великий інтерес.

Зараз акваріум налічує до трьох тисяч експонатів і ділиться на ряд відділів. Тут відвідувач знаходить дивовижні види лабірінтових риб: гурамі, макроподія, екзотичні вуалехвости, живородки, землеводние аксолотлі та інші. Тут зібрані представники морських і річкових вод всієї земної кулі. Всі різноманітне творчість природи тут - в акваріумі-видно наочно. Від рибки крихітної буквально в шпилькову головку до величезної японської саламандри, від африканських гуппі до риби - куля з Ост-Індії ...
Багато в акваріумі рідкісних рослин. Тут зібрані увірандри, японські водні лілії, бамбук, валліснеріі та ін
Зоологічний сад містить велику колекцію птахів - від мініатюрних колібрі до величезних орлів, групу папуг, какаду, журавлів ... Є колекція мавп різних порід ... крокодили, вовки, ведмеді, лисиці, бики, удави, зубри, олені та інші тварини. Тут, крім того, зібрана вся фауна Миколаївщини.
Відвідують його як поодинці, так і екскурсіями у великій кількості ».
У 1928 р. штат зоосаду складався з 9 чоловік. Н.П.Леонтовіч, його сім'я і деякі співробітники жили на території зоопарку.

У 2010 році закінчені роботи з переведення зоопарку на енергозберігаюче освітлення в нічний час.
Були відремонтовані і відкриті нові експозиції для тварин.
У акватерраріуме за сприяння Ю.Г. Овчинникова, гендиректора глиноземного заводу, була створена нова експозиція для 55-річного місіс ІПСК алігатора Васі (2003р.). Сьогодні це найстаріше тварина в зоопарках України. Поруч з крокодилом експонується 8-міметровий сітчастий пітон-найбільша змія в європейських зоопарках. Експозиція тераріумі у році була переведена в нові сучасні модулі (2008р.), що дозволило значно збільшити кількість показуються змій, ящірок і безхребетних.
У відділі орнітології побудовані вольєри для куликів, папуг (2003р.), журавлів (2008р.), критий орнітарій площею 900 кв. метрів для дрохв, рогатих воронів та інших птахів (2009р.). Відкрито нову експозицію з теплим приміщенням для фламінго (2009р.). Багато років у зоопарку не було найбільших птахів світу - африканських страусів. Тому в 2007году був побудований шматочок Африки з африканською хатиною і великим вольєром, в якому розмістилася сім'я цих гігантських птахів, - «Страусове подвір'я».
У відділі приматів, у внутрішньому приміщенні, замість решіток у вольєрах у мавп встановлені броньовані стекла, виконано ремонт оглядового залу (2005р.). Літні вольєри значно збільшені, також встановлені скла (2007р.). Для шимпанзе побудований великий вольєр, обладнаний конструкціями для лазіння (2004р.). Два нових зовнішніх вольєра отримали і ігрунки.
Не залишилися без обновок і тварини відділу хижих. Побудовано чотири великі вольєра для носух, скунсів і очеретяних котів (2008р.). Обзавелися пристойною вигульній майданчиком дикобрази (2003р.). Дуже вдалим вийшов комплекс для середніх хижих тварин - просторі вольєри з басейнами для видр, росомахи, рисей, єнотів-полоскунів (2010р.). Загальна площа комплексу складає 450 кв. метрів. У результаті обміну з зоопарком Кіріят-Моцкін, Ізраїль, ми отримали кумедних сурікат. Спеціально для них у 2009 році була побудована експозиція «Маєток сурікат».

Вищим ступенем інтеграції та об'єднання зоопарків світу є WAZA - Всесвітня Асоціація зоопарків і акваріумів. У світі існує понад 8 тисяч зооучрежденій. З них тільки 254 зоопарку є членами цієї престижної організації. Влітку 2003 року наш зоопарк удостоївся честі бути прийнятим у WAZA. Там ми представили не тільки наш зоопарк, але й місто Миколаїв і Україна, оскільки є єдиними членами WAZA від нашої країни.

Миколаївський зоопарк
Миколаївський зоопарк
Миколаївський зоопарк
Миколаївський зоопарк
Миколаївський зоопарк
Миколаївський зоопарк
Миколаївський зоопарк
Миколаївський зоопарк
Миколаївський зоопарк
Миколаївський зоопарк
Миколаївський зоопарк
Миколаївський зоопарк